Ostatni dzień głosowania European Best Destinations 2019. Poznań ma szanse na wysoką pozycję

Autor: red.
REKLAMA

Jeszcze tylko do wtorku, do godziny 12:00 można oddawać swoje głosy na Poznań w plebiscycie  European Best Destinations 2019.

Stolica Wielkopolski jest jedynym polskim miastem, na które można głosować w konkursie. Jest to o tyle prestiżowe wydarzenie, iż daje szansę na znaczny wzrost aktywności turystów w mieście, o czym z poprzednich edycji przekonały się już między innymi Porto czy Zadar. Portugalskie miasto odnotowało po podobnym głosowaniu wzrost liczby turystów o 16%, natomiast Zadar o 25%.

W plebiscycie biorą udział najsłynniejsze kierunki turystyczne, takie jak Wiedeń, Ateny czy Rzym, a co roku szansę na pokazanie się szerszej publiczności otrzymują również nowe destynacje. Poznań należy właśnie do takich miast, a przyjdzie mu się zmierzyć choćby z Bratys ławą, Paryżem, Malagą czy Dinant.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że istotnym czynnikiem przy wyborze miast są takie czynniki jak bezpieczeństwo, klimat miasta oraz popularność w mediach społecznościowych. Na korzyść Poznania działa oferta muzealna, w tym dość innowacyjne, interakcyjne placówki, miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, między innymi Termy Maltańskie czy Nowe Zoo, czy też stadion przy ulicy Bułgarskiej.

To nie pierwszy raz, kiedy Poznań startuje w plebiscycie EBD. Wcześniej szlaki zostały przetarte w konkursie na najlepszy europejski jarmark bożonarodzeniowy 2018. Miasto zajęło w nim wysoką szóstą pozycję.

Także i tym razem możliwy jest dobry wynik. Już po pierwszym tygodniu głosowania stolica Wielkopolski znalazła się w pierwszej dziesiątce spośród dwudziestu miast.

Głosowanie na najlepszy tegoroczny cel turystyczny w Europie potrwa do 5 lutego. Głos na Poznań można oddać za pośrednictwem stron: www.glosujnapoznan.pl lub na www.voteforpoznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA