"Encyklopedia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niemal połowa dodruku wyprzedała się w dwa dni

Autor: AK fot. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
REKLAMA

Zainteresowanie „Encyklopedią Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” jest tak duże, że konieczny był dodruk, a i tak wiele wskazuje na to, że niedługo znów może zabraknąć książek. Okazuje się, że historia zwycięskiego zrywu fascynuje nie tylko Wielkopolan.

„Encyklopedia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” ukazała się w listopadzie 2018 roku, a do sprzedaży trafiła w grudniu. Nakład wyprzedał się niemal natychmiast.

Wydawnictwo zdecydowało się na dodruk - do sprzedaży trafiło kolejne tysiąc egzemplarzy, ale i tu wiele wskazuje na to, że niedługo popyt będzie większy niż podaż. Jak przyznał rzecznik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Wojciech Biedak w rozmowie z PAP, mniej więcej 50% dodruku zostało wykupione bądź zamówione w sklepie internetowym w zaledwie dwa dni.

Encyklopedia powstała pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera, którzy wskazują, że duże zainteresowanie książką to dowód na to, jak bardzo tego typu wydawnictwo było potrzebne na rynku. Marek Razler zauważył także, że powinny ukazać się kolejne części Encyklopedii, gdyż obecna nie obejmuje całości zebranego materiału w zakresie Powstania Wielkopolskiego.

„Encyklopedia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” to ponad 500 stron formatu albumowego z ponad 700 hasłami, biogramami i artykułami problemowymi. Znajduje się tam ponad 130 fotografii i ponad 50 map, schematów i szkiców.

Książkę można kupić m.in. online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA