Poziom bezrobocia w Poznaniu jest najniższy w kraju.

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl UMP foto. archiwum
REKLAMA

Według Powiatowego Urzędu Pracy na koniec grudnia 2018 roku liczba bezrobotnych w Poznaniu wyniosła 4,2 tys. osób, czyli o 0,8 tys. mniej niż rok wcześniej. Na koniec miesiąca na 100 bezrobotnych mężczyzn przypadało 138 kobiet. Połowa bezrobotnych należała do 2 grup wiekowych: do 30 r. życia lub powyżej 50 r. życia. Co piąty bezrobotny posiadał uprawnienia do pobierania zasiłku, a dwóch na pięciu zarejestrowanych zaliczanych było do kategorii długotrwale bezrobotnych.

Pracy w Poznaniu poszukiwało 309 osób z niepełnosprawnościami oraz 32 cudzoziemców. 16 zakładów pracy dokonało zwolnień grupowych 0,4 tys. pracowników. Na koniec miesiąca Powiatowy Urząd Pracy dysponował blisko 650 ofertami pracy w Poznaniu, czyli na 1 ofertę przypadało 7 osób poszukujących zatrudnienia. Pracę podjęło blisko 0,4 tys. bezrobotnych, w tym 39 osób z niepełnosprawnościami.

Stopa bezrobocia w Poznaniu wyniosła 1,2% i była najniższa w Polsce natomiast stopa bezrobocia w powiecie poznańskim. Ukształtowała się na poziomie 1,4%

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA