"Projekt Centrum" - przed kolejnym etapem inwestycji wykonane będą 24 odwierty

Autor: RB fot. PIM
REKLAMA

Ruszyły prace projektowe dotyczące dalszej części przebudowy ulicy Święty Marcin w ramach projektu „Program Centrum”. Wykonawca zamierza wykonać odwierty, które pomogą ustalić stan nawierzchni, a następnie rozpoczęte zostaną kolejne badania.

Remont ulicy Św. Marcin trwa już od kilku miesięcy i jego pierwsza część zbliża się powoli do końca. W najbliższych dniach wykonawca zamierza rozpocząć przygotowania pod kolejny etap inwestycji. Przed dokładnym rozpisaniem projektu konieczne jest wykonanie 24 odwiertów geologicznych, a po zbadaniu stanu gruntu w rejonie przyszłego placu budowy rozpocznie się analiza geofizyczna z użyciem georadaru. W ten sposób zebrane zostaną dane, które będą stanowić wytyczne do właściwych prac projektowych.

Osoby, które na co dzień przejeżdżają ulicą Św. Marcin mogą spodziewać się miejscowych wyłączeń fragmentów drogi na skrzyżowaniach z ulicami Towarową, Wieniawskiego i Aleją Niepodległości. Odwierty prowadzone będą w godzinach od 23:00 do 5:00. Na czas postoju pojazdów obsługi technicznej miejsca prac mają być wygrodzone i oświetlone.

Obszar pod przyszłym placem budowy musi być do tego dokładnie przebadany w kontekście możliwości odkrycia pozostałości Bramy Berlińskiej oraz fortyfikacji, które niegdyś wchodziły w skład umocnień Twierdzy Poznań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA