Poznaniacy spróbują pobić rekord Polski w ułożeniu największej mozaiki z poduszek

Autor: JJ fot. poglądowa
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 2 lutego poznaniacy podejmą próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „Największa mozaika z pluszowych poduszek”. Praca trafi następnie na licytację odbywającą się w ramach charytatywnego balu.

Celem przedsięwzięcia organizowanego przed Fundację Laboratorium Marzeń jest stworzenie mozaiki w kształcie serca. Układanka o powierzchni blisko 16 metrów kwadratowych powstanie z pojedynczych poduszek, które dostępne będą w 3 rozmiarach i 3 kolorach. Barwa pomarańczowa przypominać ma kolor fundacji oraz pozytywną energię, żółta - kolor słońca, a turkusowa - nieba. Jak podkreślają organizatorzy, wybrane barwy mają także motywować do spełniania marzeń oraz symbolizować różne odcienie niepełnosprawności.
 
Przygotowywaniu mozaiki będzie przyglądać się sędzia uprawniony do stwierdzenia ważności rekordu. Praca wraz certyfikatem zostanie wystawiona na licytację odbywającą się w ramach Pomarańczowego Balu Marzeń. Dochód wesprze powstanie Akademii Piłkarskiej dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo.
 
Udział w wydarzeniu odbywającym się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu będzie bezpłatny. Jego rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 11:00. Nie jest wymagane zabranie ze sobą poduszek oraz innych materiałów. Wszelkie artykuły dostępne będą na miejscu.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA