"Portrety Europy - Włochy" - spacer tematyczny w Muzeum Narodowym

Autor: RB fot. Muzeum Narodowe w Poznaniu
REKLAMA

W najbliższy piątek w poznańskim Muzeum Narodowym odbędzie się spacer tematyczny, który pozwoli zwiedzającym lepiej poznać włoską sztukę. Wydarzenie jest kolejnym z serii "Portrety Europy. Malarskie wieczory w Muzeum".

Osoby, które przyjdą w piątkowy wieczór do Muzeum Narodowego będą mogły oglądać dzieła takich mistrzów jak Tintoretto, Bronzino czy Bellini. Oprócz tego będzie można poznać losy artystów oraz dowiedzieć się czegoś na temat tego, co skrywa w sobie twórczość wybitnych Włochów.

Spacer poprowadzi Martyna Łukaszewicz, a wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp na nie będzie możliwy w cenie biletu do Muzeum Narodowego.

"Portrety Europy. Malarskie wieczory w Muzeum" to cykl spacerów tematycznych, które Muzeum Narodowe organizuje od jesieni. Wydarzenia mają przybliżyć uczestników do sztuki artystów wywodzących się z Francji, Hiszpanii, Niderlandów czy właśnie Włoch. Jest to okazja, żeby nie tylko zobaczyć dzieła, ale też zapoznać się z kulturą danych państw, ich tradycjami i obyczajami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA