"Niezapominajka" - nowy miejski żłobek na Strzeszynie czeka maluchy

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Trzy w pełni wyposażone sale z miejscami dla 60 maluchów, czyli nowy miejski żłobek na Strzeszynie jest gotowy na przyjęcie namłodszych poznaniaków. Placówka przy ul. Cegłowskiej rozpocznie swoją działalność na początku lutego.

To pierwszy miejski żłobek na Strzeszynie. Do tej pory rodzice z tego osiedla musieli szukać miejsc w innych rejonach miasta lub w prywatnych placówkach.

"Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby poznaniaków i poznanianek dotyczące opieki nad małymi dziećmi są duże. M.in. dlatego dotujemy żłobki niepubliczne. Wsparcie miejskie wynosi w nich obecnie 600 zł na jedno miejsce, dzięki czemu dofinansowujemy miejsca dla ponad 2 tysięcy dzieci. Ale potrzebne są również nowe żłobki miejskie - zwłaszcza na takich osiedlach, jak Strzeszyn, gdzie młodych rodziców jest naprawdę dużo. Nowy żłobek powstał po to, by i oni mieli zapewnioną opiekę nad dziećmi."
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

W nowym żłobku znajdzie się miejsce dla 60 maluchów. Czynny będzie od godziny 6:00 do 17:00.

Strzeszyn jest jednym z najintensywniej rozwijających osiedli w Poznaniu, w którym mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi.

W nowej placówce na maluchy czekać będą 3 w pełni wyposażone sale i dwie łązienki. Znalazły się tam także pomieszczenia: cateringowe, socjalne, administracyjne oraz niewielkie pomieszczenie gospodarcze i magazynowe.

O to, by dzieci oddychały czystszym powietrzem dbać będą oczyszczacze powietrza, które chronić będą nie tylko przed smogiem, ale także unoszącymi się w skupiskach ludzi wirusami.

Każda z sal będzie przeznaczona na inną grupę wiekową. Zabawki, jakie się w nich znalazły zostały przystosowane do wieku dzieci.

Nabór do żłobka będzie całoroczny, a dzieci będą przyzwyczajane do placówki stopniowo - w pierwszej fazie będą mogli z nimi przebywać rodzice.

Żłobek powstał w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 "Maluch+" 2018. Całkowita wartość inwestycji, której szczegółowy program przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, wynosi ponad 1,1 mln zł. Rządowa dotacja wynosiła 720 000 zł, miasto dołożyło 400 467 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA