Młoda, zdolna i... chora. Zdobyła ponad 300 medali, ale teraz marzy przede wszystkim o zdrowiu

Autor: AK fot. archiwum rodzinne R. Brzykcy
REKLAMA

Jest młoda, pracowita i zdolna, a na swoim sportowym koncie ma ponad 300 medali. Choć od urodzenia nie słyszy i od lat choruje na schizofrenię to nie przeszkodziło jej to w uprawianiu kilku dyscyplin sportowych i dążeniu do sukcesów. Tym razem jednak problemy ze zdrowiem, a dokładniej z chodzeniem są dla Natalii Brzykcy poważym problemem. By móc go pokonać konieczne jest kosztowne leczenie i rehabilitacja.

Jak sama przyznaje, jej lekiem na schizofrenię, na którą choruje od lat jest sport. Rywalizuje w kilku dyscyplinach i to z sukcesem - w życiu zdobyła już ponad 300 medali.

Mimo młodego wieku musiała jednak zrezygnować z tego co kocha. Powodem są liczne kontuzje, które sprawiły, że ma problemy z chodzeniem. Przeszła już rekonstrukcję stawu skokowego, ale teraz czeka ją jeszcze kosztowne leczenie wiązadeł kostki, a potem długa rehabilitacja.

Jej marzeniem jest zdobycie kolejnego medalu - tym razem na Igrzyskach Olimpijskich dla osób niesłyszących. Nietsety, bez operacji i rehabilitacji nie będzie to możliwe. By je sfinansować potrzebna jest suma pieniędzy, których nie posiada.

Właśnie dlatego organizowana jest zbiórka, dzięki której możliwe będzie sfinansowanie leczenia. Liczy się każda wpłata. Zarówno Natalia jak i jej bliscy wierzą, że uda się uzbierać potrzebne fundusze. Jak mówi zawodniczka, "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".

Zbiórka odbywa się online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA