Lech Poznań przegrał sparing z FK Vożdovac

Lech przegrał w swoim czwartym sparingu na zgrupowaniu w tureckim Belek. Jedyną bramkę dla FK Vożdovac zdobył Alen Masović.

Od samego początku spotkania obie drużyny nie rzucały się do ataku, skupiając się na szanowaniu piłki i grze pozycyjnej. Poznaniacy doszli do konkretnej sytuacji podbramkowej dopiero w 24. minucie, kiedy to nowy nabytek Juliusz Letniowski zagrał futbolówkę do Pawła Tomczyka. Napastnik nie zdołał jednak dojść do podania. Na odpowiedź serbskiej ekipy nie trzeba było długo czekać, ale bramkarz Karol Szymański zdołał wybronić uderzenie Andrija Lukovicia z rzutu wolnego. Serca kibiców obu drużyn mogły zadrżeć w końcówce pierwszej połowy, gdy Mateusz Skrzypczak zderzył się z jednym z rywali. Obaj padli na murawę i natychmiast udzielono im pomocy medycznej. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale zawodnicy zdołali wrócić do gry.

Na początku drugiej odsłony spotkania obie drużyny ożywiły nieco swoją grę, lecz mimo to nie udało im się trafić do siatki. Paradami w bramce popisywali się również golkiperzy. Impas udało się przełamać Alanowi Masoviciowi, który wdarł się w pole karne i pokonał Karola Szymańskiego w sytuacji sam na sam. „Kolejorz” próbował odrobić straty, ale próby między innymi Letniowskiego kończyły się niepowodzeniem. Najbliżej wyrównania był Wołodymyr Kostewycz, lecz kopnięta przez niego piłka minimalnie minęła bramkę.

Jest to już trzecia porażka Lecha podczas tego okresu przygotowawczego. Wcześniej sparingowe spotkania wygrały Etyr Wielkie Tyrnowo (3:1) oraz Sturm Graz (2:1). Podopiecznym Adama Nawałki udało się pokonać z kolei DAC Dunajska Streda (1:0.