Jedna z najlepszych karetek neonatologicznych w Polsce trafiła do poznańskiego szpitala

Autor: AK vid. x-news
REKLAMA

Był mecz i zbiórka pieniędzy, jest i efekt. Do Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Polnej w Poznaniu trafiła nowa karetka neonatologiczna zakupiona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Charytatywny Wielki Mecz TVN kontra WOŚP organizowany przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” odbył się na początku września 2018 roku w Warszawie. Drużyna Fundacji wygrała z dziennikarzami dopiero w rzutach karnych po 90 minutach gry. Podczas sportowego spotkania odbywała się zbiórka na nowoczesną karetkę neonatologiczną dla poznańskiej placówki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała w środę (30 stycznia 2019) pojazd szpitalowi. Karetka wyposażona jest w sprzęt, który pozwala uratować nawet kilkudniowe dzieci i jest jedną z najlepszych karetek neonatologicznych w Polsce. Posiada m.in. specjalną platformę, dzięki czemu możliwe jest wciągnięcie inkubatora (ważącego wraz ze sprzętem około 150 kg) bez użycia siły. Ma także m.in. kardiomonitor, pompy infuzyjne do podawania leków w trakcie transportu i respirator.

"Na tę karetkę czekały noworodki, które często przedwcześnie urodzone, muszą trafić do naszego szpitala, aby przeżyć"
dr Maciej Sobkowski, dyrektor Szpitala Ginekologiczno Położniczego w Poznaniu

Karetka obsługiwać będzie nie tylko Poznań, ale także całe województwo wielkopolskie. Szpital czeka już tylko na oficjalną zgodę na używanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA