10 tysięcy złotych za wywalczenie kwalifikacji na igrzyska. Poznań chce przyciągać talenty sportowe

Autor: AK
REKLAMA

Dziesięć tysięcy złotych za wywalczenie kwalifikacji i wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku i jeszcze większa nagroda za przywiezienie medalu - m.in. w ten sposób Poznań chce docenić i zatrzymać u siebie najlepszych zawodników. Miasto zwiększa także dofinansowanie na zajęcia sportowe dla młodzieży.

Oferta sportowa dla młodzieży była tematem ostatniego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Radni zdecydowali, że w tym roku wyda na ten cel niemal 10 milionów złotych, co oznacza ponad połowę całych wydatków Wydziału Sportu.

Radni podkreślają, że taka inwestycja ma charakter nie tylko sportowy, ale także prozdrowotny i wychowawczy.

Dzięki funduszom możliwe będzie sfinansowanie m.in. stypendiów, zajęć z nauki pływania, organizacji Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej czy Młodzieżowych Centrów Sportu.

Tematem rozmów były także pomysły na to, w jaki sposób docenić i zatrzymać w mieście najlepszych sportowców. Radni zaproponowali, by poznaniacy, którzy wywalczą kwalifikacje i pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 otrzymali 10 tysięcy złotych. Większa nagroda ma czekać na tych, którzy z Igrzysk przywiozą medale. Wstępnie na ten cel Miasto miałoby przeznaczyć 750 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA