„Poznań - Ludzie - Miasto” - trwa konkurs fotograficzny współorganizowany przez Wydział Kultury UMP

Autor: RB fot. MC
REKLAMA

Fundacja Pix.House wraz z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Poznania organizują konkurs fotograficzny „Poznań - Ludzie - Miasto”. Ma on wyłonić najlepsze zdjęcie wykonane w 2018 roku, ukazujące Poznań i jego mieszkańców czy też wydarzenia odbywające się w mieście.

Biorący udział w konkursie muszą nadesłać zdjęcie, które dokumentuje poznańską aktywność społeczną, kulturalną i obywatelską. Organizatorzy zachęcają również do wysyłania pejzaży, w szczególności miejsc, którą łączą „wczoraj” z „dziś”. Mile widziane są także obrazy, będące oznaką ludzkich pasji oraz zmian, które czynią życie w stolicy Wielkopolski ciekawszym i lepszym.

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury UMP, Marcin Kostaszuk, podkreśla, że zdjęcia powinny być z 2018 roku. Dlatego też zachęca do przeglądania folderów ze zdjęciami w poszukiwaniu uwiecznień różnych sytuacji związanych z miastem.

W celu wzięcia udziału w konkursie, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy  online. Tam też należy wysłać maksymalnie trzy fotografie, z czego łączny rozmiar plików nie może przekroczyć 2 MB. Zdjęcia mogą zarówno w poziomie, jak i w pionie, ale dłuższa krawędź powinna się mieścić w zakresie 1600-2000 pikseli. Do udziału zapraszani są profesjonaliści i amatorzy.

Zdjęcia należy nadesłać do 17 lutego. Następnie zostaną one ocenione przez jury, w którym znajdą się znawcy fotografii. Wybiorą oni 25 najlepszych fotografii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu.

Zwycięskie prace pokazane zostaną na plenerowej wystawie na Wolnym Dziedzińcu UMP, a autorzy fotografii zostaną poinformowani o tym fakcie do 1 marca. Ponadto laureaci mogą liczyć na nagrody o łącznej wartości pięciu tysięcy złotych - 1500 złotych dla zwycięzcy, a twórcy każdego z wybranych 25 zdjęć otrzymają pakiety nagród rzeczowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA