"Gdzie zjeść w Poznaniu?" - nowa aplikacja pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć idealne miejsce

Autor: RB, fot. Jakub Pindych vid. Rafał Bajer, Mateusz Menkina
REKLAMA

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z firmą QRTAG stworzyły aplikację, dzięki której poznaniacy oraz przyjezdni będą mogli łatwo znaleźć odpowiednie miejsce, by dobrze zjeść. "Gdzie zjeść w Poznaniu?" na początku umożliwi zapoznanie się ze 150 lokalami.

W stolicy Wielkopolski znajduje się ponad 500 miejsc, które są z kulinarnego punktu widzenia godne uwagi. Właśnie dlatego twórcy aplikacji postanowili ułatwić zadanie osobom, które chcą znaleźć w Poznaniu miejsce, w którym będą mogli miło spędzić czas przy dobrym posiłku. Dzięki aplikacji będzie można odszukać miejsca, które sprawdzą się w konkretnych sytuacjach - można wyszukiwać lokali przy użyciu kategorii, takich jak: na randkę, pora dnia, typ kuchni czy charakter spotkania.

Aplikacja może być małym zaskoczeniem dla restauratorów, ponieważ fakt jej tworzenia starano się zachować jak najdłużej w tajemnicy. Wyboru 150 lokali dokonano poprzez wieloletnią obserwację, ale twórcy podkreślają, iż to, że niektóre restauracje na razie nie są widoczne dla użytkowników, nie świadczy o te, że są one w jakimś stopniu gorsze. Na ten moment aplikacja ma się rozwijać.

Przy tworzeniu zawartości aplikacji pomagali restauratorzy oraz PLOT. Czynny udział wziął między innymi Jakub Pindych, który współpracuje z PLOT od 2009 roku i od lat jest związany z branżą kulinarną i biznesową, odpowiada m.in. za dział "Gdzie zjeść" na portalu www.poznan.travel. Aplikacja ma być jednak rozszerzana na podstawie uwag użytkowników, dlatego twórcy zachęcają do kontaktu poprzez adres gastro@plot.poznan.pl.

Wiadomo, że oprócz wyszukiwania lokali po kategoriach, będzie można łatwo odszukać godne polecenia miejsca w okolicy, wraz z trasą, jaka do nich prowadzi. Ciekawe lokacje będzie można zapisywać w osobistym planerze.

Aplikację można pobrać na Androida oraz iOS.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA