Przebudowa trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze bez opóźnień

Autor: MM fot. PIM
REKLAMA

Zgodnie z planem przebiegają roboty związane z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Najbliżej ukończenia są prace w rejonie ronda Żegrze. Natomiast na odcinku od os. Czecha trwają zaawansowane prace rozbiórkowe.

Stan prac na odcinku przy rondzie Żegrze można ocenić na ok. 80 procent. Gotowa jest już znaczna część torowiska czy instalacja do nawadniania terenów zielonych. Na ukończeniu są także roboty drogowe, czyli budowa chodników, ścieżki rowerowej czy warstwy wiążącej na jezdni. Na ukończeniu są także prace związane z budową kanalizacji deszczowej, sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Rozebrano także przejście podziemne, które jest zasypywane.

Na drugim odcinku inwestycji od os. Czecha do przystanku Żegrze prace ruszyły na początku roku. Obecnie kończy się już rozbiórka torowiska. Zaawansowane są także związane z rozbiórką infrastruktury drogowej. Natomiast na półmetku jest budowa kanalizacji deszczowej i sieci elektroenergetycznej.

Rozbudowa ronda Żegrze ma potrwać do połowy tego roku. Prace na odcinku od os. Lecha do ronda mają zakończyć się w drugiej połowie. Natomiast cała inwestycja, która zakłada także budowę odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej ma się zakończyć w 2023 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA