Ostatni świadek w sprawie śmierci Ewy Tylman przesłuchany. Na kolejnej rozprawie strony wygłoszą mowy końcowe

Autor: AK fot. xnews archiwum
REKLAMA

W poznańskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa, podczas której przesłuchano ostatniego świadka w sprawie Ewy Tylman. Na wniosek pełnomocników rodziny kobiety sąd zapozna się także z aktami prokuratury w Zielonej Górze dotyczącymi sprawy możliwego wymuszenia zeznań od oskarżonego przez poznańskich policjantów.

W poznańskim sądzie zeznawał dziś szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która włączyła się w poszukiwania Tylman dwa tygodnie po jej zaginięciu.

To ostatni świadek, którego sąd chciał przesłuchać w sprawie. Kolejna rozprawa odbędzie się na początku kwietnia. Wówczas strony mają wygłosić mowy końcowe.

W międzyczasie, na wniosek pełnomocników rodziny Ewy Tylman, sąd zapozna się z aktami zielonogórskiej prokuratury w sprawie wymuszenia zeznań od Adama Z., oskarżonego o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Oskarżony twierdził, że przyznał się policjantom do winy, ponieważ zmusili go do tego funkcjonariusze. Sprawa została umożona przez śledczych.

To właśnie zeznania policjantów twierdzących, że Adam Z. przyznał się do zepchnięcia Tylman do Warty były obciążające w sprawie.

Adam Z. wycofał się z tamtych zeznań i od tej pory nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Podczas jednej z rozpraw w ubiegłym roku sąd poinformował, że możliwa jest zmiana kwalifikacji czynu z zabójstwa z zamiarem ewentualnym na nieudzielenie pomocy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA