„Filologowie dla Agnieszki” - już dziś charytatywny kiermasz na Wydziale Neofilologii UAM

Autor: AK fot. UAM; google maps, poglądowa
REKLAMA
REKLAMA

Już dzisiaj w budynku Wydziału Neofilologii przy al. Niepodległości 4 odbędzie się kiermasz charytatywny „Filologowie dla Agnieszki”, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie dr Agnieszki Wagner, która walczy o kolejne lata życia i „uratowanie” swojego kręgosłupa zajętego przez liczne przerzuty.

Dr Agnieszka Wagner wykłada na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu. Jej współpracownicy, a także studenci i środowisko naukowe postanowiło pomóc jej w uzbieraniu pieniędzy na sfinansowanie terapii protonowej, która pozwoli na „uratowanie” kręgosłupa chorej opanowanego przez liczne przerzuty. Terapia to jedyna szansa na zatrzymanie postępującej choroby i „zyskanie” kolejnych lat życia pani Agnieszki.

Leczenie odbyłoby się w Monachium, dlatego potrzebnych jest 30 tysięcy euro, czyli około 130 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać niecałe 50% tej kwoty, dlatego na Wydziale Neofilologii organizowana jest zbiórka charytatywna w formie kiermaszu.

W ubiegłym tygodniu zbierano dary, które dostępne będą do kupienia na kiermaszu. Wśród nich znalazły się m.in. książki, płyty, ubrania, wyroby własnoręczne czy przetwory. Dzisiaj dostarczone zostaną także własne wypieki.

Kiermasz „Filologowie dla Agnieszki” odbywać się będzie w godzinach 10:00-17:00 w budynku Wydziału Filologicznego przy al. Niepodległości 4 i jest współorganizowany z Fundacją Onkologiczną Nadzieja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA