Warta Poznań z problemami wygrywa z Mieszkiem Gniezno w kolejnym sparingu

Przerwa zimowa dla piłkarzy Warty Poznań zakończyła się 4 stycznia. Zawodnicy trenują, aby wiosną utrzymać się w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W ostatnim spotkaniu kontrolnym Zieloni z problemami pokonali III-ligowy Mieszko Gniezno 3-2.

W poprzednich sparingach Warta Poznań okazywała się lepsza od Warty Gorzów, którą pokonała aż 5-0. Kolejnym przeciwnikiem był lider Fortuna 1 Ligi i główny kandydat do awansu do Ekstraklasy, Raków Częstochowa. W tamtym spotkaniu Warciarze musieli uznać wyższość rywala i przegrali 0-2.

W miniony weekend rywalem podopiecznych Petra Nemca był III-ligowy Mieszko Gniezno. Mecz ze względu na opady śniegu odbywał się na boisku pod balonem przy ul. Margonińskiej. Goście postawili piłkarzom Warty Poznań trudne warunki a wynik rozstrzygnął się w ostatnich minutach spotkania. Jeszcze w 85 minucie piłkarze z Gniezna wyrównali stan rywalizacji na 2-2. Dwie minuty później Krzysztof Biegański ustalił wynik spotkania na 3-2 dla Warty.

Warta Poznań – Mieszko Gniezno 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Radosław Mikołajczak (27. minuta), 1:1 Wojciech Fadecki (38.), 2:1 Krzysztof Biegański (70.), 2:2 Miłosz Brylewski (85.), 3:2 Krzysztof Biegański (87.)

Warta w I połowie: Lis – Kiełb, Wypych, Onsorge, Jasiński (42. Szymusik) –Marciniak, Cierpka – Napołow, Szmyt (42. Janicki), Jakóbowski – Fadecki.

Warta w II połowie: Prange – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz – Kalupa, Grobelny – Biegański, Janicki, Napołow (68. Fiborek) – Spławski.

W okresie przygotowawczym podopieczni Petra Nemca rozegrają jeszcze pięć sparingów:

02.02 z Chrobrym Głogów (Grodzisk Wlkp.)