Prezydent Poznania oczekuje sprawdzenia, czy działania wobec P. Adamowicza były „nękaniem i szukaniem haków”

Autor: MR, x-news
REKLAMA

Prezydenci Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak podpisali w sobotę apel do m.in. premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie kontroli działań służb i telewizji publicznej w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza.

Apel został skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego, Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego i przewodniczącego Rady Etyki Mediów Ryszarda Bańkowicza.

Jacek Jaśkowiak podkreślił, że po śmierci Pawła Adamowicza zadawał sobie pytanie, czego oczekiwałby w tej sytuacji od innych prezydentów miast. "Oczekiwałbym, by sprawdzono czy działania TVP mieściły się w ramach obowiązującego prawa, czy działania takich organów jak prokuratura, CBA mieściły się w ramach ustaw i standardów i czy to wszystko, co spotkało Pawła Adamowicza było standardową kontrolą, standardowym działaniem telewizji, czy też było nękaniem, polowaniem i szukaniem haków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA