ZTM zachęca do zakupu biletu semestralnego

Autor: JJ
REKLAMA

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przypomina, że między innymi uczniowie szkół średnich oraz studenci mają możliwość zakupu biletu semestralnego, który pozwala na zdecydowanie tańsze podróżowanie.

ZTM proponuje swoim klientom wiele atrakcyjnych cenowo rozwiązań. Osoby korzystające w stolicy Wielkopolski z komunikacji miejskiej mogą wybrać pomiędzy używaniem w systemie PEKA tPortmonetki, dzięki której naliczana jest opłata jedynie za przejechane przystanki, a biletami okresowymi i specjalnymi. Mieszkający w Poznaniu uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz innych szkół realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego wspomnianych placówek na terenie miasta korzystają z kolei z nieodpłatnych przejazdów.

Korzystne rozwiązania czekają także na pozostałych uczniów oraz m.in. studentów i doktorantów Dotyczy to osób do 23 roku życia uczących się w poznańskich szkołach i placówkach zlokalizowanych w miejscowościach objętych specjalnymi porozumieniami, osób do 26 roku życia uczęszczających na uczelnie wyższe oraz, niezależnie od wieku, doktorantów z placówek naukowych, uczelni i słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych oraz nauczycielskich.

Dostępne są różne rodzaje biletów semestralnych. Wśród tych ważnych 120 dni wybrać można bilet semestralny uprawniający do przejazdów w strefie A w cenie 155 złotych, w strefach A+B - w cenie 207 złotych lub w strefach A+B+C kosztujący 311 złotych. Decydując się na bilet semestralny na 150 dni trzeba liczyć się z kosztem 185 złotych w przypadku wyboru strefy A, 250 złotych przy wybraniu stref A+B lub 380 złotych za możliwość przejazdów w strefach A+B+C.

Aby zakupić jeden z powyższych biletów należy posiadać imienną kartę PEKA, aktywowaną w systemie PEKA Elektroniczną Legitymację Studencką lub Elektroniczną Legitymację Doktorancką wraz z informacją wskazującą na posiadane uprawnienie do zniżek. W przypadku braku wprowadzonego uprawnienia wymagane jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Bilety dostępne są w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań, Punktach Sprzedaży Biletów, biletomatach stacjonarnych i online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA