"Lista Schindlera" podczas pokazu specjalnego w Kinie Rialto

Autor: RB fot. materiały organizatorów
REKLAMA

"Lista Schindlera" niedawno obchodziła 25-lecie ukazania się na dużym ekranie i od chwili swojej premiery stała się filmem wręcz legendarnym. Z tej okazji Kino Rialto organizuje pokaz kultowej produkcji.

Dzieło Stevena Spielberga opowiada historię w okupowanej Polsce, kiedy niemiecki przedsiębiorca, Oskar Schindler, zakłada fabrykę w Krakowie. Widząc dramat ludności żydowskiej skazywanej na śmierć postanowił pomóc im i zatrudnia w swojej fabryce ludzi, którzy zostali uznani za niezdolnych do dalszej pracy.

Dramat bardzo przypadł do gustu publiczności i był wielokrotnie nagradzany. Na swoim koncie ma między innymi siedem Oscarów, a znakomite role w filmie odegrali tacy aktorzy jak Liam Neeson, Ralph Fiennes czy Polacy - Anna Mucha czy Andrzej Seweryn. Do dzisiaj produkcja jest uznawana za jeden z najlepszych filmów kina amerykańskiego.

Kino Rialto umożliwi zobaczenie tego legendarnego filmu na dużym ekranie już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia. Początek specjalnego seansu zaplanowano na godzinę 17:30. Bilety dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA