Dzieci nie będą musiały chodzić na drugą zmianę - SP nr 46 rozbudowana. Oficjalne otwarcie już za tydzień

Autor: AK fot. Warszawskie Poznań FB
REKLAMA

Dokładnie za tydzień, 1 lutego, odbędzie się uroczyste otwarcie rozbudowanej Szkoły Podstawowej numer 46. Modernizacja nie tylko poprawi warunki do nauki i pracy, ale także pozwoli na zlikwidowanie drugiej zmiany lekcyjnej.

Problemem szkoły, a tym samym jej uczniów i ich rodziców był fakt, że do tej pory w budynku było mniej sal lekcyjnych niż klas. Powodowało to, że zajęcia odbywały się często na zmiany i kończyły np. o godzinie 17:00.

Dzięki rozbudowie w placówce jest obecnie więcej sal lekcyjnych niż klas, co pozwoli na kończenie wszystkich zajęć do godziny 15:00.

O tym, że modernizacja jest potrzebna wiadomo było od dawna. Dzięki determinacji uczniów, rodziców i nauczycieli udało się m.in. pozyskać środki na przebudowę z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, a szkoła uzyskała również dofinansowanie z budżetu państwa.

Dobudowana część szkoły ma powierzchnię aż 450 metrów kwadratowych i trzy kondygnacje. Znalazły się tam m.in. cztery sale lekcyjne, pokój nauczycielski i biblioteka.

Jak poinformowała Rada Osiedla Warszawskie - Pomet - Maltańskie, uzyskano już odbiory straży pożarnej i sanepidu. Pozostał jedynie odbiór nadzoru budowlanego.

Uroczyste otwarcie nowej części zaplanowano na 1 lutego, na godzinę 10:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA