Pokaz filmów 16 mm w Łazędze Poznańskiej

Autor: JJ fot. materiały organizatorów/Łazęga Poznańska
REKLAMA

Łazęga Poznańska zaprasza na pokaz wyjątkowych filmów na taśmie filmowej 16 mm. Zainteresowani spotkają się w siedzibie stowarzyszenia już w najbliższy piątek, 25 stycznia.

Pokaz składający się z siedmiu unikatowych materiałów przygotuje Bohdan Bobrowski, historyk zajmujący się mediami analogowymi. Pokazy filmów w Łazędze Poznańskiej są dla niego formą przypomnienia o starych technologiach i jednocześnie zweryfikowania ich dzisiejszego działania.

Jako pierwszy film widzowie zobaczą trwający około 3 minut „Meister der Filmkunst: Emil Jannings” z 1938 roku. Następnie na ekranie pojawi się „Menschen, Tiere, Sensationen” z 1939 roku, którego reżyserem jest Harry Piel oraz dzieło „Spiel mit dem Tode”, które na przełomie 1941 i 1942 roku stworzył Arthur Maria Rabenalt.

Nieco później uczestnicy spotkania zapoznają się także z „La Jana tanzt” z 1939 roku. Jego projekcja potrwa około 3 minut. Na ekranie zobaczyć będzie można również „Kunst des Eislaufs” powstały ok. 1939 r. oraz „Mistrzów polskiej sceny: Jerzy Leszczyński” z 1956 roku. To utwór zrealizowany przez Joannę Rojewską i Jerzego Zarzyckiego, jako lektor wystąpił Jan Kreczmar. Ostatnim z przygotowanych w ramach wydarzenia filmów będzie dzieło pod tytułem „Abakany” w reżyserii Jarosława Brzozowskiego i Kazimierza Muchy. Głosu do trwającego blisko 13 minut materiału użyczył Tadeusz Bukowski.

Udział w pokazie odbywającym się w siedzibie Łazęgi Poznańskiej przy ul. Św. Marcin 75 będzie bezpłatny. Jego rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 18:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA