Jak szybko i tanio wynająć auto w Poznaniu?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Poznań to duże miasto, po którym najwygodniej poruszać się samochodem. W przypadku, gdy na miejsce dojedzie się pociągiem lub innym środkiem transportu publicznego, warto rozważyć wynajęcie samochodu, którym można będzie przemieszczać się po mieście. Najlepszą opcją w takiej sytuacji jest wynajem krótkoterminowy, który pozwala na korzystanie z wygodnego samochodu nawet przez miesiąc. Wynajęcie samochodu jest naprawdę proste, dlatego warto wiedzieć, jak zrobić to sprawnie i szybko.

Co potrzebne jest do wynajęcia auta?

Samochód może wypożyczyć każda osoba, która ma prawo jazdy od przynajmniej roku i ukończyła 21 rok życia. Takie warunki ma większość wypożyczalni samochodów, w tym m.in. wypożyczalnia samochodów w Poznaniu – carfree.pl. Do podpisania umowy wynajmu niezbędne jest nie tylko prawo jazdy, ale również inny dokument tożsamości, np. paszport lub dowód osobisty. Jeśli chodzi o kaucję, to osoby mające obywatelstwo Polski nie muszą jej płacić.

Rezerwacji samochodu można dokonać przez internet, a opłatę za rezerwację przelać na podane konto, przelać online lub opłacić kartą przy odbiorze samochodu. Jeśli jest taka potrzeba, wynajem auta można przedłużyć. Konieczne jest wówczas poinformowanie o tym fakcie konsultanta przynajmniej na dzień przed upływem terminu wskazanego w umowie. Wówczas należy zapłacić z góry za dodatkowy okres najmu, najlepiej za pośrednictwem przelewów online lub przelewu na wskazany rachunek.

Jakie są warunki wynajmu auta?

Podstawowym warunkiem wynajmu auta jest podpisanie umowy z wypożyczalnią. Konieczne jest również uiszczenie wymaganej opłaty oraz przedstawienie wspomnianych dokumentów. Jeśli chodzi o paliwo, to samochód należy zwrócić do wypożyczalni z takim samym stanem paliwa, z jakim się go otrzymało. Kwestia podstawienia auta zależy tylko i wyłącznie od klienta – samochód może być podstawiony w dowolne miejsce, np. na lotnisko, dworzec czy pod wskazany adres. Podczas odbioru przedstawiciel ma przy sobie gotową umowę oraz protokół przekazania pojazdu – osoba wynajmująca podpisuje oba te dokumenty. Jeśli jesteś ciekawy jak kształtuje się rynek wypożyczalni w Polsce zobacz nasz kolejny artykuł "Opinie Carfree – jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?".

Wszystkie pojazdy, które można wynająć, są ubezpieczone. W przypadku wynajmu krótkoterminowego nie ma limitu kilometrów. Dopiero przy wynajmie powyżej miesiąca w większości wypożyczalni wprowadzany jest limit, który najczęściej wynosi 3000 km i może być zwiększony na życzenie klienta.

Co zrobić, gdy zdarzy się kolizja?

W przypadku, gdy podczas użytkowania wynajętego pojazdu, dojdzie do kolizji, użytkownik ma obowiązek jak najszybszego skontaktowania się z firmą wynajmującą oraz wezwania policji. W celu uniknięcia kosztów naprawy auta wypożyczalnie mają ubezpieczenia dodatkowe, które znoszą udział w szkodzie – dzięki temu klienci nie są obciążani kosztami naprawy. Jeśli w wyniku kolizji samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, wypożyczalnia podstawia auto zastępcze w ramach podpisanej umowy. Warto pamiętać, że podobne warunki obowiązują, gdy wypożyczony samochód ulegnie awarii. W takiej sytuacji również należy jak najszybciej skontaktować się z wypożyczalnią.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA