Eksplozja młodych talentów, czyli wernisaż i wystawa DyploMY 2018 w Galerii YES

Autor: MR
REKLAMA

Wernisaż prac dyplomowych studentów Katedry Biżuterii ASP w Łodzi przyciągnął wielu zainteresowanych poznaniaków. Na wystawie podziwiać można było najlepsze realizacje pochodzące z Pracowni Biżuterii, Pracowni Emalii i Pracowni Form Złotniczych.

Studenci zainspirowani współczesnymi trendami stworzyli kolekcje biżuterii artystycznej, unikatowej, ale i tworzonej z myślą o masowym odbiorcy. Wystawa pokazuje całe, szeroki spektrum działań młodych, polskich projektantów biżuterii. Młodzi adepci zaprezentowanymi pracami starali się wytoczyć nowy kierunek współczesnej biżuterii. 

Katedra Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi to miejsce jedno z nielicznych w Polsce, gdzie studenci mogą zgłębić tajniki tworzenia autorskiej biżuterii. Pierwszy program nauczania został stworzony na podstawie Władysława Strzemińskiego i Leny Kowalewicz-Wegner. Każdego roku studenci kierunków projektowania biżuterii realizują prace dyplomowe poza murami uczelni, które stanowią podsumowanie etapu kształcenia i są sprawdzianem zdobytych umiejętności projektowych i warsztatowych.

Wystawę prac dyplomowych w Galerii YES na ul. Paderewskiego 7 w Poznaniu można oglądać do 15 lutego. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA