„Archeologia Gniezna” - wyjątkowa wystawa w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Autor: RB fot. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
REKLAMA

Od 25 stycznia do 31 marca poznaniacy będą mogli obejrzeć wystawę, prezentującą dorobek gnieźnieńskich archeologów. „Archeologia Gniezna” pokaże zbiory zarówno już z XIX wieku, jak i te współczesne i będzie szczególną gratką dla tych, którzy interesują się początkami historii Polski.

Ekspozycję będzie można zobaczyć w poznańskim Muzeum Archeologicznych w Pałacu Górków na ulicy Wodnej 27. Badacze z byłej stolicy Polski zaprezentują bogate zbiory począwszy od efektów prac „poszukiwaczy starożytności” z XIX wieku. Zobaczyć będzie można artefakty związane z najważniejszymi gnieźnieńskimi postaciami oraz z samym miastem.

Archeolodzy z Gniezna mogą się poszczycić, że część ich prac była wykonywana pionierskimi metodami, dlatego zaprezentowane mają zostać również ich metody oraz stanowiska, z których pozyskiwano wiele eksponatów. Najważniejsza część wystawy, czyli zabytki, pozwoli zwiedzającym ujrzeć ponad 300 znalezisk.

Wystawa została przygotowana wspólnie przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Obie placówki ściśle współpracują przy badaniach gnieźnieńskich terenów. Ekspozycję będzie można znaleźć na parterze muzeum, w sali wystaw czasowych. Wejście w cenie biletów zwiedzania całego muzeum.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA