Wystawa prac Szymona Brodziaka w Starym Browarze

Autor: AK fot./vid. Mateusz Menkina, Rafał Bajer
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Jest najmłodszym i pierwszym Polakiem, którego prace zostały wysatwione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Uznawany jest za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych i to nie tylko przez jury FashionTV Photographers Awards, ale także wielu ekspertów i odbiorców z branży i poza nią. Szymon Brodziak od kilku dni prezentuje swoje zdjęcia w Starym Browarze. Wystawa czynna będzie do końca lutego.

Wystawa znajduje się w Pasażu na poziomie +1, w rejonie wejścia od ul. Ratajczaka. Została podzielona na trzy strefy - strefa plakatów, strefa poświęcona fotografii autorskiej oraz strefa poświęcona fotografii kolekcjonerskiej. Przygotowano także "audioroom", w którym wyświetlane są filmy ukazujące kulisy przeprowadzonych sesji.

Skąd u Szymona Brodziaka miłość do fotografii czarno-białej? Jak wyjaśnia, jej podłoża należy szukać w jego zamiłowaniu do fotografii analogowej, od której zaczynał swoją przygodę z tą sztuką. Przyznaje, że "myśli w czerni i bieli".

Czym jest dla niego dobre zdjęcie? To taka fotografia, którą chciałby powiesić u siebie w domu i udekorować nią wnętrze.

W ciągu 10 lat swojej zawodowej działalności Brodziak doczekał się szeregu nagród i wyróżnień międzynarodowych. Zajął m.in. pierwsze miejsce w kategorii "Moda" w dwóch konkursach w USA: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradzane są najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego prestiżowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.

Wystawa Brodziak Gallery w Starym Browarze dostępna będzie do 28 lutego, codziennie, w godzinach 12:00-20:00 (poza niedzielami niehandlowymi).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA