„Doceniane czy zmarginalizowane? Pamięć Powstania Wielkopolskiego 1919-1989” podczas wykładu otwartego w PTPN

Autor: RB fot. MC
REKLAMA

Już jutro w Sali Posiedzeń PTPN odbędzie się spotkanie z cyklu „Poznański sposób na niepodległość”. Wykład otwarty poprowadzi doktor Piotr Grzelczak i będzie ono kontynuacją przypominania o Powstaniu Wielkopolskim.

Czwartkowy wykład będzie już drugim ze wspomnianego cyklu, który odbędzie się w tym roku. Tematem będzie „Doceniane czy zmarginalizowane? Pamięć Powstania Wielkopolskiego 1919-1989”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak pamięć o zrywie Wielkopolan była kultywowana po zwycięstwie i później po wojnie, w czasach PRL-u.

Tradycyjnie już Biblioteka PTPN przygotowała tematyczną wystawę, która będzie odnosić się tematowi wykładu. Organizatorzy zapraszają, by nie tylko wysłuchać doktora Grzelczaka, ale też zobaczyć wystawę, zwłaszcza iż wstęp na oba wydarzenia będzie wolny.

Spotkanie odbędzie się w czwartek w Sali Posiedzeń PTPN. Początek zaplanowano na godzinę 18:00. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania. Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA