"Czerwony Kapturek" w ramach Zimy w Zamku

Autor: RB
REKLAMA

W najbliższy czwartek w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się spektakl dla dzieci, w którym będą one mogły zobaczyć przygody Czerwonego Kapturka w dość niecodziennej formie. Słynna bajka została osadzona we współczesnych realiach i będzie tłumaczony na język migowy.

Główną bohaterką spektaklu będzie Michalinka - zbuntowana dziewczynka, która wybrała się w podróż przez las. Jest on określany jako demoniczny, ale ma on w sobie wiele mądrości. Michalinka, która nazywa się „Czerwonym Kapturkiem” zmierza do swojej hipochondrycznej babci, a po drodze natrafia na różne postaci znane z innych baśni.

Stary, zaspany Niedźwiedź, uciekające od nieznośnej Śnieżki krasnoludki, lubiąca podpalać las dla zabawy Dziewczynka z Zapałkami, zakatarzony Wilk, zapominalska Baba Jaga czy pedantyczny Jan Mucha mają wnieść w życie Michalinki sporo mądrości. Każda z nich ma bowiem przekazać pewne wartościowe spostrzeżenia i pomóc zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla innych osób, jak groźne mogą być zabawy z ogniem czy też czym może grozić rozmowa z nieznajomymi.

Spektakl przygotował Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, a wystąpią w nim Anna Jezierska, Patrycja Rojecka, Jakub Grzybek i Paweł Pawlik. Reżyserem oraz scenarzystą jest Jerzy Jan Połoński, a scenografię i kostiumy przygotowała Marika Wojciechowska. Za muzykę odpowiedzialny jest Michał Kowalczyk, ruchem scenicznym zajął się Jarosław Staniek, zaś przygotowaniem wokalnym - Małgorzata Jaworska-Kaczmarek.

Organizatorzy zapraszają grupy zorganizowane, szczególnie że Eunika Lech z Towarzystwa Osób Niesłyszących będzie na bieżąco tłumaczyć spektakl na język migowy. Całość ma potrwać od godziny 12:15 do 13:30. Bilety kosztują 5 i 10 złotych, a na widowni mogą zasiąść dzieci, które mają co najmniej 5 lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA