Poznań już w pierwszej dziesiątce European Best Destinations 2019. Nadal można oddawać głosy

Autor: RB fot. MC
REKLAMA

Wczoraj minął pierwszy tydzień głosowania w konkursie European Best Destination 2019. Jak na razie Poznań zajmuje wysokie miejsce, ponieważ znalazł się w pierwszej dziesiątce, ale głosowanie trwa jeszcze dwa tygodnie.

W połowie stycznia wystartowało głosowanie w konkursie, który ma wyłonić najlepsze europejskie miejsce podróży zdaniem turystów. Wśród startujących miast, obok między innymi Paryża czy Bratysławy, znalazła się stolica Wielkopolski, która stara się jeszcze bardziej zachęcić turystów do przyjazdu do miasta. Wysokie miejsce w plebiscycie może zapewnić wzrost liczby przyjezdnych, o czym w poprzednich latach przekonało się już kilka miast.

Poznań poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że według wieści od organizatorów, pierwszy tydzień głosowania miasto zakończyło na miejscu w pierwszej dziesiątce. Dokładna pozycja nie jest znana, ale to i tak dobry wyczyn. Jeśli jednak miasto chce awansować jeszcze wyżej, potrzebne są kolejne głosy.

Ich oddawanie będzie możliwe do 5 lutego. Co istotne, dziś przywrócona została możliwość głosowania dla tych, którzy wybrali już swojego faworyta. Warto zaznaczyć, że z jednego numeru IP można zagłosować tylko raz w tygodniu.

Głosować na Poznań można za pośrednictwem stron: Głosuj na Poznań oraz Vote for Poznań.

To nie pierwszy raz, kiedy Poznań startuje w podobnym plebiscycie. Pod koniec zeszłego roku miasto znalazło się na szóstym miejscu w konkursie na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Był on organizowany również przez EBD.

Poznań jest trzecim polskim miastem, które zostało nominowane do nagrody European Best Destination. W zeszłym roku Wrocławiowi udało się nawet wygrać. Konkurencja dla stolicy Wielkopolski jest spora, ponieważ łącznie głosować można na 20 miast.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA