Poznań pożegnał Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zostanie upamiętniony na Placu Wolności

Autor: AK fot. Mariusz Wiśniewski FB, vid. x-news
REKLAMA

Poznaniacy pożegnali zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął od ran zadanych mu nożem przez napastnika. Na Placu Wolności, gdzie stanął telebim z transmisją uroczystości pogrzebowych zebrali się urzędnicy i mieszkańcy. Zapowiedziano także, że zmarły prezydent zostanie upamiętniony na Placu na stałe.

"Był wielkim samorządowcem, kochał swoje miasto, kochał Gdańsk"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Zebrani na Placu Wolności mieszkańcy ułożyli serce ze zniczy, które przynieśli. Nie brakowało zadumy, łez i poczucia solidarności nie tylko z bliskimi zmarłego prezydenta, ale także mieszkańcami Gdańska, którzy konsekwentnie od 20 lat wybierali Pawła Adamowicza na urząd prezydenta miasta.

Mariusz Wiśniewski przekazał także zapowiedź prezydenta Jaśkowiaka o tym, że zmarły samorzadowiec zostanie upamiętniony w Poznaniu.

"Na Placu Wolności będziemy chcieli, zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, w sposób symboliczny upamiętnić postać zamordowanego Prezydenta Gdańska, któremu zawsze były bliskie wartości wolności, praworządności, otwartości i pomocy bliźnim. To łączyło i dalej będzie łączyć Poznań z Gdańskiem."
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA