"Faworyta" - pokaz przedpremierowy w Rialto

Autor: RB fot. x-news
REKLAMA
REKLAMA

Kino Rialto rozpoczyna serię pokazów, dzięki której widzowie będą mogli zapoznać się z filmami, które mają szansę na triumf podczas tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Jako pierwszy wyświetlona zostanie „Faworyta”.

Uroczysta gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w świecie filmu odbędzie się 24 lutego, natomiast 22 stycznia znana ma być pełna lista kandydatów do zwycięstwa w poszczególnych kategoriach. Już teraz znani są niektórzy pretendenci i do nich należy właśnie „Faworyta” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Główne role w produkcji odegrały Olivia Colman, Rachel Weisz oraz Emma Stone.

Akcja filmu dzieje się na początku XVIII wieku, kiedy to Anglia znajduje się w stanie wojny z Francją. Schorowanej królowej Annie (Olivia Colman) pomaga jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z czasem, na dwór przybywa służąca Abigail (Emma Stone), którą Sarah bierze pod swoją opiekę. Abigail dostrzega w sytuacji szansę na powrót do swoich arystokratycznych korzeni i korzystając z tego, że Sarah coraz bardziej skupia się na działaniach wojennych, stopniowo zajmuje jej miejsce przy królowej. Rozwijająca się przyjaźń między władczynią a służącą daje tej drugiej szansę na spełnienie ambicji, a kobieta nie zamierza odpuścić tej szansy.

Pokaz, który odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia o godzinie 17:30 będzie okazją, by przedpremierowo obejrzeć „Faworytę” Oficjalna premiera filmu w Polsce odbędzie się 8 lutego, choć światowa nastąpiła już 30 sierpnia zeszłego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA