Co zrobić z choinką po Świętach? GOAP bezpłatnie odbierze drzewka od mieszkańców

Autor: MM
REKLAMA

Boże Narodzenie już za nami, jednak w wielu domach nadal stoją przystrojone choinki. Często decydujemy się na naturalne drzewka i pojawia się kłopot co z nim zrobić po świętach. W styczniu i lutym Związek Międzygminny GOAP za pośrednictwem firm wywożących odpady, będzie odbierał choinki od mieszkańców.

Niepotrzebne drzewka są kwalifikowane jako odpady biodegradowalne. Będą one odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów dla danej nieruchomości. Jednak co trzeba zrobić, żeby naszą choinkę wywieziono?

Należy pozostawić ją przed nieruchomością, jeśli mieszkamy w zabudowie jednorodzinnej lub w miejscu gromadzenia odpadów, jeśli mieszkamy w zabudowie wielorodzinnej. Z danego miejsca choinki będą odbierane raz w miesiącu. Drzewka powinny być bez ziemi i doniczek. Za odbiór choinek nie trzeba dodatkowo płacić. Jest on realizowany w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Każde drzewko można też wrzucić do pojemników na odpady biodegradowalne. Jednak wtedy taką choinkę trzeba drobno pociąć.

Harmonogram wywozu odpadów biodegradowalnych z danego miejsca można znaleźć na stronie internetowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA