"Pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Pieśni żałosne". Filharmonia Poznańska zaprasza na wyjątkowy koncert

Autor: RB
REKLAMA

W związku z żałobą po śmierci prezydenta Gdańska Pawle Adamowiczu w Filharmonii Poznańskiej odbędzie się koncert ku jego pamięci. Uczczenie zmarłego wiąże się także ze zmianą repertuaru.

W ten weekend miał się odbyć 474. Koncert Poznański, lecz ze względu na tragiczne wydarzenia z Gdańska zdecydowano się go niemalże w ostatniej chwili przełożyć. Filharmonia Poznańska poinformowała, że koncert się odbędzie, lecz dopiero w drugiej połowie 2019 roku. Zostanie zatem przesunięty na sezon artystyczny 2019/2020.

Zamiast koncertu „Halka na ekranie i na estradzie”, w Auli Uniwersyteckiej zabrzmi między innymi III Symfonia „Symfonia pieśni żałośnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. Cały koncert zatytułowano „Pieśni żałosne” i ma on być w całości poświęcony zmarłemu prezydentowi.

Przed publicznością wystąpi Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, której dyrygować będzie Adam Banaszak. Sopranem zaś zaśpiewa Marcelina Beucher. Wiadomo, że oprócz odegrania wspomnianej „Symfonii pieśni żałosnych” planowane jest również odegranie „Marszu żałobnego Antoniego Orłowskiego” Stanisława Moniuszko.

Koncert odbędzie się wyjątkowo w piątek 18 stycznia (nominalnie koncert miał zostać odegrany w sobotę). Początek zaplanowano na godzinę 19:00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Wieniawskiego 1.

Uniwersytet Adama Mickiewicza podkreślał po śmierci prezydenta Adamowicza, że stanowił on część środowiska akademickiego. W latach 1990-1993 pełnił on funkcję prorektora Uniwersytetu Gdańskiego. Z tego też powodu flaga Polski na Callegium Minus została opuszczona do połowy masztu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA