Największe Światełko do Nieba - poznaniacy znów spotkają się na Placu Wolności

Autor: AK fot. MR archiwum
REKLAMA

Poznaniacy ponownie spotkają się na Placu Wolności, by stworzyć „Największe Światełko do Nieba” dla zmarłego Pawła Adamowicza i jego bliskich. Będzie to część ogólnopolskiej akcji.

W środę wieczorem w polskich miastach i miasteczkach spotkają się ci, którzy chcieliby okazać wsparcie dla idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bliskich zmarłego Pawła Adamowicza. Jak zauważają organizatorzy, prezydent Gdańska od początku istnienia „Orkiestry” był jej wolontariuszem.

O godzinie 20:00 zebrani na Placu Wolności zapalą świece, by stworzyć Największe Światełko do Nieba, nawiązując tym samym do tradycyjnego Światełka organizowanego przy okazji każdego Finału WOŚP. W tym samym czasie akcja odbywać się będzie w innych miastach Polski.

Ma to być okazanie solidarności z zabitym Pawłem Adamowiczem i tragedią, jaka dotknęła jego bliskich. Prezydent Gdańska zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po tym, jak na scenę podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku wdarł się mężczyzna, który zadał mu kilka ciosów nożem m.in. w serce i brzuch.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA