Pod lupą nie tylko escape roomy. Wojewoda wielkopolski zarządził kontrole także w innych miejscach rozrywki

Autor: MM fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Pod lupą są już nie tylko escape roomy. Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann, zarządził kontrole także w m.in. parkach linowych czy torach quadowych.

W województwie wielkopolskim od poniedziałku trwają ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo uczniów wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zarządził liczne kontrole.

"Jesteśmy przekonani, że dzieci i młodzież z Wielkopolski będą wypoczywać w warunkach bezpiecznych. Jest to zadanie służb. Zobligowałem administrację zespoloną do przeprowadzenia kontroli nie tylko w escape roomach, ale także w innych miejscach, gdzie prowadzona jest działalność o zwiększonym ryzyku dla konsumentów"
Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski


Do takiego typu obiektów należą m.in. parki linowe, tory quadowe, kartingowe, zajęcia survivalowe, paintball. Strażacy zaplanowali kontrolę 72 obiektów. Do tej pory w 20 placówkach stwierdzili łącznie 88 nieprawidłowości. Wydano także 1 zakaz eksploatacji i nałożono 2 mandaty karne.

Escape roomy w ostatnim czasie są kontrolowane ze względu na tragedię jaka odbyła się w Koszalinie. W tamtejszym pokoju zagadce wybuchł pożar, w którym zginęło pięć nastolatek. Samo miejsce, gdzie prowadzona była tego typu działalność, nie spełniało wymogów bezpieczeństwa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA