Niemy protest podczas wizyty ministra Gowina na UAM

Autor: AK fot. Przemysław Stanula UAM
REKLAMA

Minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwiedził wczoraj Poznań, gdzie wziął udział w konferencji naukowej Polonia Restituta na Wydziale Historycznym UAM, która organizowana była z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas jego wystąpienia poznańskie środowisko etnologów przeprowadziło niemy protest przeciw usunięciu ze szkolnictwa wyższego i struktury nauki „etnologia”.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego był gościem konferencji „Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki” na Wydziale Historycznym UAM. W czasie jego przemówienia część zgromadzonych na sali osób wstała trzymając kartki z napisem „etnologia”. Ten milczący protest miał być sprzeciwem wobec zmian wprowadzonym przez rozporządzenie ministra z 20 września 2018 roku w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych usuwającego ze szkolnictwa wyższego i struktury nauki „etnologię”.

Studenci, absolwenci i pracownicy związani z tym kierunkiem zwracają uwagę na fakt, że etnologia (antropologia) jest uznawana na świecie jako odrębna dyscyplina naukowa, a nie, jak miał wskazać minister Gowin „nauką o kulturze”.

Podczas spotkania minister zaprosił uczestników protestu na rozmowy do Warszawy. Uczestnicy protestu liczą, że „tym razem nasze spotkanie dojdzie do skutku i nasz głos zostanie wysłuchany”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA