Miliony na onkologię w Wielkopolsce

Autor: RB
REKLAMA

Europejski Fundusz Społeczny wesprze kwotą 2,4 miliona złotych działania, mające na celu chronienie serc pacjentów leczonych onkologicznie. Projekt będzie prowadzony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Dziś oficjalnie usankcjonowano realizację programu - stosowną umowę o dofinansowanie podpisali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak, oraz dyrektor uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, Szczepan Cofta. Nowatorski pomysł zakłada zmniejszenie zachorowalności na niewydolność serca u wielkopolskich pacjentów leczonych chemio- czy radioterapią.

Obie metody leczenia onkologicznego stanowią dodatkowe obciążenie na zmagający się z wycieńczeniem organizm, dlatego profilaktyka i działania kardioprotekcyjne mają ułatwić powrót do zdrowia. Z komunikatu prasowego Urzędu Marszałkowskiego można się dowiedzieć, że projekt będzie realizowany w sześciu placówkach w regionie - dwóch w Poznaniu oraz w Pleszewie, Koninie, Kaliszy i Pile.

Program swoim działaniem obejmie również lekarzy rodzinnych, dzięki czemu pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do kardiologa w sytuacjach, w których natychmiastowo potrzebna jest odpowiednia opieka. Projekt będzie funkcjonował przez trzy lata i może pomóc trzem tysiącom pacjentów. Ma on się opierać głównie na konsultacjach, ale także na leczeniu kardiologicznym.

"Są to bardzo cenne inicjatywy, pokazujące, że Europejski Fundusz Społeczny jest równie istotny, jak Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach którego realizujemy tzw. twarde projekty. Pod koniec 2018 roku mieliśmy w Wielkopolsce zakontraktowany ok. 1 mld złotych. Jesteśmy zatem na półmetku i wciąż czekamy na wartościowe projekty, które wpiszą się w tak bardzo potrzebne działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej"
Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

W Wielkopolsce funkcjonuje już inne programy z zakresu zapobiegania chorobom czy rehabilitacyjne. Część z nich jest finansowana za pomocą środków Unii Europejskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA