"Gramy dla Jacka" - koncert charytatywny dla 9-letniego chłopca już niedługo

Autor: AK fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Ma 9 lat i od 3. miesiąca życia walczy o życie i zdrowie. Życie Jacusia i jego rodziny zmieniło się, gdy przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę. Liczne powikłania i kolejne konsekwencje chorób utrudniają chłopcu codzienne funkcjonowanie, szczególnie z uwagi na padaczkę lekooporną. W niwelowaniu jej skutków pomaga mu rehabilitacja, jednak na to potrzebne są fundusze. By je zebrać, już po raz kolejny organizowany jest koncert charytatywny „Gramy dla Jacka”.

Gdy Jacek miał niecałe 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę. Po ponad 3 miesiącach spędzonych w szpitalu i operacjach do dziś odczuwa skutki ciężkiej choroby. Jej konsekwencją jest m.in. ciężka padaczka lekooporna - zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu.

Od września 2011 roku leczony jest w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii, ponieważ został zakwalifikowany do diety ketogennej.

Chłopiec choć zaraża uśmiechem i optymizmem to jego codzienne życie mocno utrudnia także niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy (nie chodził, nie siedział samodzielnie, nie słyszał, nie mówił). Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo. Ma zaburzenia korowo-podkorowe widzenia.

Chłopcu bardzo pomaga codzienna rehabilitacja, a także dogoterapia i hipoterapia. Dzięki nim od 13 lutego 2012 roku nie miał ani jednego ataku padaczki. Jacek walczy o swoje zdrowie, a jego bliscy widzą kolejne efekty - dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna stawiać kroki przy "balkoniku".

Nadal konieczna jest jednak intensywna terapia i stymulacja, a to wymaga także nakładów finansowych. By pomóc bliskim chłopca, a przede wszystkim jemu samemu, już po raz trzeci organizowany jest koncert charytatywny „Gramy dla Jacka”. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na pomoc dla chłopca.

Koncert odbędzie się 28 lutego w Klubie u Bazyla o godzinie 18:00. Na scenie pojawią się zespoły: Lilith, Second Child, J.A.D.HD, Prorock oraz Sunstripes.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA