Ferie w Poznaniu: Teatr Polski zaprasza dzieci do Ojczyzny

Autor: AK
REKLAMA

W jaki sposób wytłumaczyć dziecku czym jest ojczyzna, gdy wielu dorosłych ma problem ze sformułowaniem odpowiedzi na to pytanie? Najlepiej pozwolić dziecku samemu zrozumieć co to za wartość. Ważne, by zachować przy tym kontakt z pociechą, a skomplikowane treści przekazać poprzez zabawę. Właśnie tak wygląda spektakl "Ojczyzna" w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Spektakl powstał na podstawie utworu Krystyny Miłobędzkiej z Puszczykowa i został wyreżyserowany przez Justynę Sobczyk. Miłobędzka w swym utworze przekazuje treści w sposób przystępny dla dzieci - zarówno słownictwem jak i opowieścią.

Podczas spektaklu nie brakuje gier słownych, rymowanek, wyliczanek a także wspólnego budowania, rozkładania i burzenia prowadząc bohaterów do zrozumienia wielowątkowości słowa "Ojczyzna".

Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.

Przedstawienie przepełnione jest optymizmem, dowcipem i przesłaniem.

Spektakl można oglądać 17, 18 i 19 stycznia o godzinie 10:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu, czyli jest idealnym rozwiązaniem na ferie zimowe, które rozpoczęły się dziś w Wielkopolsce.

Bilety:

- 50 złotych normalny

- 30 złotych  ulgowy

- Grupowy powyżej 15 osób na spektakl  „Ojczyzna” 20 złotych

- Bilet dla opiekuna Grupy 5 złotych

- Rodzinny na spektakl „Ojczyzna” dla 4 osób 60 złotych (maksymalnie dwie osoby dorosłe plus dzieci)

Kontakt: rezerwacja@teatr-polski.pl, 61 852 05 41

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA