Nowe słupy reklamowe w centrum Poznania ograniczają widoczność uczestnikom ruchu

Autor: AK fot. Rada Osiedla Stare MIasto/Cyryl Kwaśniewski
REKLAMA

Miało być bardziej estetycznie i uporządkowanie, a zrobiło się... niebezpiecznie. W centrum miasta pojawiły się nowe słupy reklamowe. Niestety, zostały ustawione tak, że nie tylko zajmują znaczną część chodników, ale także ograniczają widoczność stwarzając niebezpieczeństwo na drodze.

W pierwszym kwartale 2018 roku Miasto przekazało pod zarządzanie Międzynarodowym Targom Poznańskim słupy reklamowe w mieście. Tłumaczono to m.in. koniecznością uporządkowania przestrzeni miejskiej oraz ujednolicenie stawek za reklamę, w czym miało pomóc zarządzanie słupami przez jeden podmiot. Tymczasem już kilka dni po wydzierżawieniu ich przez MTP ceny za reklamę wzrosły.

Tłumacząc decyzję wskazywano także, że MTP zadba o ustawienie nowoczesnych i estetycznych słupów w nowych lokalizacjach.

W ostatnich dniach w centrum pojawiły się nowe obiekty. Niestety, ich obecność budzi duże wątpliwości. Jak zauważa Rada Osiedla Stare Miasto, jeden z nich pojawił się przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście - ul. Estkowskiego i Garbary, niedaleko szkoły. Słup nie tylko znacznie zajął powierzchnię chodnika, ale także, ustawiony na narożniku, ogranicza widoczność kierowcom i pieszym, co znacznie obniża poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na profilu Rady Osiedla mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia, ale także wskazują kolejne nowe obiekty, np. ten, który pojawił się na na ul. Kazimierza Wielkiego, niedaleko skrzyżowania z ul. Garbary. Tam także nie dość, że zajął znaczną część chodnika, to zasłania wyjazd z parkingu ze sklepów. Na razie nie wiadomo kto podjął decyzję o ustawieniu słupów w takich lokalizacjach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA