Co robić w sobotę w Poznaniu?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncert Noworoczny, kolędy świata w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz Targi Ślubne na MTP - to wszystko czeka poznaniaków już w najbliższy weekend.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski, w tym w Poznaniu w Galerii Malta, po raz 10 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. W próbie ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin "przepłyną" dystans 500 metrów, wezmą udział mieszkańcy Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Torunia, Szczecina i Warszawy. Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach będzie Sztafeta Gwiazd, w której rywalizować będą medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i przedstawiciele urzędów miast. W Poznaniu wiosłować będą m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, Michał Jeliński, mistrz świata oraz mistrz olimpijski w wioślarstwie, Piotr Cieśla, medalista olimpijski w piłce ręcznej oraz Izabela Dylewska, kajakarka, medalistka igrzysk olimpijskich.

Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/sport/news/wioslowania-dla-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-juz-w-sobote,127668.html

I Poznański Festiwal Improwizacji Scenicznej "Impro na Fyrtlu"

Organizatorzy wydarzenia zapraszają na Pierwszy Poznański Festiwal Improwizacji Scenicznej, podczas którego publiczność będzie reżyserem spotkania. Na scenie wystąpi 6 grup, które przyjechały z całej Polski: m.in. ImproBrać, The Szpalers oraz Kurnik Impro.

Godz. 20:00, Wiraż Pub, Plac Bernardyński 2/2,

Bilety: 20 zł.

Więcej informacji: http://todaypoznan.pl/impronafyrtlu/#artists

Poznański Koncert Noworoczny

Podczas Koncertu Noworocznego na scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Olga Bończyk, Mikołaj Adamczak oraz Ewa Łobaczewska. Galę poprowadzi Tomasz Raczek razem z Alicją Węgorzewską, która wystąpi również w roli gwiazdy estrady. Cały koncert wzbogaci Orkiestra Symfoniczna Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Godz.17:00 i 20:00, Sala Ziemi, ul. Głogowska 14,

Bilety: 110-350 zł.

Warsztaty florystyczne "Las w słoiku"

Podczas warsztatów krok po kroku zostanie przedstawione jak stworzyć miniaturowy las w słoiku: jak dobrać odpowiednie rośliny, stworzyć i pielęgnować ekosystem. Uczestnicy zajęć poznają podstawy wykonywania kompozycji roślinnych i stworzy swoje własne lasy w słoikach.

Godz. 15:00, Studio3.18, ul. Mielżyńskiego 27/29,

Bilety: 150 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA