Zmienią się przepisy dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkoli? Radni wydali pozytywną opinię w sprawie projektów uchwał

Autor: AK
REKLAMA

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania radni wydali pozytywną opinię uchwał, które mają określać kryteria rekrutacji do przedszkoli i pierwszych klasy szkół podstawowych. Przepisy mają zdecydowanie faworyzować odprowadzanie podatków w Poznaniu, a także zwiększają możliwość wyboru placówek podczas rekrutacji.

Zgodnie z projektem przy rekrutacji będzie można uzyskać większą ilość punktów za odprowadzanie podatków w Poznaniu. W przypadku szkoły będzie to aż 80.

W ten sposób Miasto chce zapewnić miejsca w swoich placówkach przede wszystkim dla dzieci, których rodzice rozliczają się z podatków w stolicy Wielkopolski. To odpowiedź m.in. na zapisywanie do poznańskich klas pierwszych dzieci z sąsiednich gmin, które „blokują” miejsca małym poznaniakom.

Pojawił się pomysł, by zamiast oświadczenia wymagać od rodziców zaświadczeń o rzeczywistym odprowadzaniem podatków w Poznaniu, by uniknąć sytuacji, w których rodzice podawaliby nieprawdziwe informacje. Został jednak odrzucony, gdyż jak zauważył jeden z radnych, Miasto powinno mieć zaufanie do swoich mieszkańców.

Przy rekrutacji do przedszkoli zwiększyć ma się ilość możliwych do wyboru placówek. Obecnie rodzice mogą wskazać trzy miejsca, a po zmianach będzie to pięć, co pomoże opiekunom tych maluchów, które nie dostaną się do żadnego z trzech pierwszych przedszkoli.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA