"Fundusz Samorządów Uczniowskich" - Poznań znów będzie wspierał pomysły młodych poznaniaków

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Poznań znów chce wspierać pomysły młodych poznaniaków i ogłasza II edycję konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich". Wnioski o miejskie dofinansowanie na realizację projektów uczniowskich można składać do połowy lutego.

Celem konkursu jest wsparcie działań podejmowanych przez młodych poznaniaków na rzecz miasta, lokalnej społeczności i szkoły. Skierowany jest do uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jednocześnie uczy młodzież pozyskiwania dofinansowań na projekty związane m.in. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, integracją uczniów i wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi.

"Chcemy zwiększyć samodzielność młodych poznaniaków, kreować u nich postawy obywatelskie, ale też uczyć działań czysto operacyjnych, np. umiejętności złożenia wniosku o dofinansowanie"
Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania

Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i pozwoliła na realizację pomysłów młodzieży z 18 szkół. Każdy projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 800 złotych. Pozwoliło to m.in. na organizację warsztatów, wydarzeń sportowych, spotkań tematycznych czy stworzenie stref wypoczynku dla uczniów.

W tym roku chętni mogą liczyć na większe środki. Na projekt można uzyskać dofinansowanie nawet do 2 tysięcy złotych. Na konkurs zarezerwowano w budżecie 70 tysięcy złotych.

Wnioski można składać do 13 lutego 2019 roku. Aplikacje (na formularzu wniosku) należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17 oraz przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl. Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania - tel. 61 878 56 95 lub e-mail: rmwm@um.poznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA