Dwa boiska, plac zabaw, teren do rekreacji - nowy Orlik w Poznaniu powstał na Piątkowie

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Na Piątkowie powstał nowy, a zarazem kolejny w Poznaniu Orlik. Obiekt, który jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych będzie służył nie tylko uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej, ale także pozostali mieszkańcy.

To już czwarty Orlik, czyli kompleks sportowo-rekreacyjny w Poznaniu. Pierwsze trzy powstały na os. Rusa, ul. Kobylepole oraz na os. Jagiellońskim. Obiekty otwarte są do późnego wieczora, co umożliwia korzystanie z nich jak największej liczbie osób. Przystosowane są do potrzeb różnych grup wiekowych, także osób niepełnosprawnych.

Na to jak będzie wyglądał nowy obiekt wpływ mieli… uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej numer 67, którzy na rysunkach przedstawili swoje wizje tego, jaki Orlik byłby idealny.

Do dyspozycji mieszkańców są dwa boiska, plac zabaw, wiata i sprzęt rekreacyjny. Powstał w sąsiedztwie ogrodu społecznego, a którym dzieci i młodzież poznaje przyrodę.

„W naszym ogrodzie uczniowie mogą samodzielnie uprawiać rośliny i doglądać ich. Zasadziliśmy jabłonie, mamy też brzoskwinie, porzeczki i maliny. Obok ogrodu jest miejsce, które nazywamy strefą ciszy. To przestrzeń, w której można nie tylko odpocząć, ale też przeprowadzić lekcje na świeżym powietrzu”
Beata Celczyńska-Piętka, dyrektor SP numer 67


Całość objęta jest monitoringiem oraz oświetleniem. Orlik czynny jest do godziny 21:00.

Inwestycja kosztowała ponad milion złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA