Choć miał przy sobie ważny paszport do kontroli przedstawił podrobiony dowód osobisty. Ukrainiec zatrzymany przez straż graniczną w Poznaniu

Autor: AK fot. nadodrzański oddział straży granicznej
REKLAMA

Choć miał przy sobie prawdziwe i ważne dokumenty do kontroli okazał podrobiony dowód osobisty. Funkcjonariusze straży granicznej z Poznania zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy podczas kontroli dokumentów po przylocie z Kijowa.

We wtorek na poznańskim lotnisku Ławica strażnicy graniczni kontrolowali dokumenty podróżnych, którzy przylecieli z Kijowa. Jeden z pasażerów przedstawił węgierski dowód osobisty. Po krótkiej analizie funkcjonariusze stwierdzili, że dokument jest przerobiony.

Mężczyzna, 39-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Przyznał, że ma przy sobie prawdziwy ukraiński paszport biometryczny ważny do 2027 roku, na podstawie którego można potwierdzić jego tożsamość i legalność pobytu w Polsce. Do kontroli przedstawił jednak sfałszowany dowód, który kupił w Hiszpanii za 3,5 tysiąca euro.

Zatrzymany przyznał się do posługiwania się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1000 złotych. Został także zobowiązany do opuszczenia terytorium RP. Do tego czasu, Ukrainiec będzie przebywał w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA