W dwa dni na poznańskim lotnisku zatrzymano trzy osoby poszukiwane listami gończymi

Autor: AK
REKLAMA

Funkcjonariusze straży granicznej z placówki Poznań - Ławica w ciągu dwóch dni zatrzymali trzy osoby, które były poszukiwane listami gończymi. Do zatrzymań doszło na poznańskim lotnisku.

Pierwszy przypadek miał miejsce we wtorek, 8 stycznia. Podczas kontroli dokumentów 24-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, który przyleciał z Liverpoolu okazało się, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi. Mężczyzna od prawie dwóch lat unikał zasądzonej kary 13 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój.

Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji, mężczyzna został przewieziony do poznańskiego Aresztu Śledczego.

Z kolei dwa pozostałe zatrzymania miały miejsce wczoraj, 9 stycznia. W pierwszym przypadku funkcjonariusze przeprowadzali kontrolę dokumentów 27-letniej Ukrainki, która chciała wylecieć z Poznania do Kijowa. Okazało się jednak, że jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie za posługiwanie się przerobionym dokumentem.

Funkcjonariusze skonsultowali się z jednostką, która prowadziła poszukiwania. Okazało się, że Ukrainka może wpłacić 800 złotych kary grzywny i zostać zwolniona, co uczyniła i mogła odlecieć do Kijowa, choć innym samolotem.

Drugą zatrzymaną wczoraj osobą był 33-letni Polak, który planował wylecieć do Londynu. Jak ustalono, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Goleniowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Także i w tym przypadku skontaktowano się z jednostką prowadzącą postępowanie.

Okazało się, że mężczyzna mógł uiścić karę grzywny w wysokości 1170 złotych lub spędzić kolejne 50 dni w najbliższym zakładzie karnym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA