Gdzie w Poznaniu usunięto najwięcej wraków w 2018 roku?

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Niemal 300 pojazdów odholowanych na parkingi strzeżone i ponad 900 usuniętych przez właścicieli - tak prezentuje się bilans wraków usuniętych z poznańskich ulic w 2018 roku dzięki interwencjom straży miejskiej.

Wraki samochodów, które blokują wjazdy, niszczą trawniki i chodniki, zajmują miejsca parkingowe i pobocza czy stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym to zmora wielu polskich miast. Nie brakuje ich także w Poznaniu.

Straż miejska co roku interweniuje w sprawie usunięcia takich pojazdów, jednak droga do tego nie jest prosta. Ustalenie czy dany samochód już można uznać za „wrak” czy jeszcze nie, a także ustalenie właściciela jest zadaniem wymagającym wielu prawnych decyzji.

W ubiegłym roku udało się doprowadzić do usunięcia 1214 wraków, z których 293 odholowano na parkingi strzeżone, a 921 zostało usuniętych przez właścicieli po interwencji strażnika.

Najwięcej interwencji dotyczyło rejonu Winograd i Piątkowa. Tam usunięto 314 pojazdów. Nieco mniej, bo 268 zniknęło z Wildy, a 260 z Grunwaldu. Na terenie Jeżyc nie ma już 180 wraków, a na poznańskim Nowym Mieście 175. Z kolei na Starym Mieście usunięto 17 tego typu pojazdów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA