Od jutra zmiana organizacji ruchu na ul. Chartowo

Autor: AK fot./vid. PIM
REKLAMA

Od jutra, 8 stycznia, na ul. Chartowo obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. To efekt kolejnego etapu robót w ramach przebudowy trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha, Rondo Żegrze wraz z budową trasy od Ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

Rozpoczyna się przebudowa torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku „os. Czecha”, gdzie ma powstać zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy. Konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Chartowo.

Ruch po południowej jezdni w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej będzie się odbywał tylko jednym pasem. Dla kierowców chcących wjechać w osiedle na odcinku od ul. Wiatracznej dostępny będzie lewy pas ruchu. Zmiany powodują konieczność przeniesienia istniejącego przystanku autobusowego „os. Czecha” o około 100 metrów w stronę ul. Piaśnickiej.

Jednocześnie rozpoczną się prace związane z remontem muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. Na czas prowadzenia robót, na wysokości muru do dyspozycji kierowców będą jedynie prawe pasy ul. Chartowo.

W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac każdego dnia będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Wstępnie zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać od 8 stycznia do końca marca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA