Siatkarki Enea Energetyk Poznań wracają na fotel lidera

Autor: MR, fot. Piotr Hordych
REKLAMA

Popularne energetykgirls rozegrały bardzo dobre spotkanie, pokonując Uni Opole 3:1 w pierwszym tegorocznym starciu. MVP meczu wybrana została Aleksandra Omelaniuk.

Zawodniczki  ze  stolicy  polskiej piosenki postawiły bardzo trudne warunki przyjezdnym z Poznania i z pewnością chciały przedłużyć swoją dobrą passę. Pierwsze odsłona spotkania przebiegała zgodnie z ich planem i zakończyła się zwycięstwem miejscowych 25:20. W kolejnych partiach zmagania na  parkiecie wyglądały już zupełnie inaczej. Podopieczne Marcina Patyka wróciły do swojej dobrej gry i to one zaczęły dyktować warunki . Duża w tym zasługa Aleksandry Omelaniuk, która pojawiła się na parkiecie w miejscu słabiej dysponowanej Izabelli Rapacz. Popularna "Oli" z roli zmienniczki wywiązała się wręcz wyśmienicie! 

Znacząco przyczyniając się do wyjścia przez poznanianki ze sportowej opresji chociażby w trzeciej części gry. Wówczas to rezultat na tablicy świetlnej pokazywał 22:19 dla Opola. Bardzo istotnym elementem na parkiecie była również doskonała gra w bloku zawodniczek Enea Energetyk Poznań. Cenne 3 punkty i fotel lidera! Ostatecznie w Opolu lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski wygrywając całe spotkanie 3:1. Tym samym przerwana została imponująca passa Uni Opole 11 zwycięstwa z rzędu! Cenne 3 punkty przywiezione do Poznania oraz niespodziewana porażka drużyna 7R Solna Wieliczka w Toruniu pozwoliły zespołowi Enea 

Energetyk Poznań wskoczyć na samodzielne, pierwsze miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet. Zaskakujący zwycięzca meczu z dotychczasowym liderem Budowlani Toruń już w kolejny weekend zawita do Poznania, gdzie zostanie rozegrana 19 kolejka ligowych zmagań. Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano 12 stycznia (sobota), o godzinie 17:00 tradycyjnie w Hali B, POSiR, ul. Spychalskiego 34. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA