Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Autor: MR, Policja Ostrów Wlkp
REKLAMA

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa mł. asp. Sebastiana Matuszaka, który w swoim czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza złodziej został zatrzymany, a towar wrócił na sklepowe półki.

3 stycznia br. około godz. 18:00 mł. asp. Sebastian Matuszak z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ostrowskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby na zakupach w jednej z kaliskich galerii handlowych, zauważył jak z drogerii wybiegł mężczyzna. Mundurowy usłyszał, że uciekinier ukradł perfumy.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Ruszył w pościg i po kilkuset metrach dogonił, obezwładnił i zatrzymał złodzieja. Policjant poinformował o zdarzeniu kaliskich funkcjonariuszy, którym następnie przekazał sprawcę kradzieży. Okazało się, że 46-latek z Kalisza ukradł dwa opakowania perfum o łącznej wartości ponad 500 złotych.

Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży i teraz odpowie przed sądem.

To kolejne już zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA